Vi som bor i båt

En gruppe hvor man kan diskutere alt fra praktiske råd og tips, til hvorfor man velger å bo i båt hele året, positive, negative sider etc..

Bo i seilbåt i Oslo

Hei. 

Eg er for tida student i India, men skal tilbake til Oslo og leikar med tanken på å kjøpe seilbåt og bu i den i staden for å leite etter leilegheiter i Oslo (som berre vert dyrare og dyrare). Eg har ikkje så mykje seilbåterfaring enno, men har tatt day shipper sertifikatet så eg har teorien men ikkje så mange nautiske mil på sjøen. Men dette har eg lyst å endre, og har ein draum om å kjøpe min eigen seilbåt og tenkjar at draumen kan lettare oppfylgjast om eg bur i båten. 

Men kor kan ein bu i båten i Oslo? Kor er det billig? Går det ann å bu i Frognerkilen? Har ikkje så lyst å ligge på Aker Brygge då det er litt for mitt i byen. Men kanskje dette er den beste staden? 

Tar i mot alle tips!

Takk:)

Load Previous Replies
  • opp

    Torstein Gamst

    Vi har bodd et par år i båt i Tønsberg men tenkte nå å muligens ta en vinter i Oslo, er det noen som vet om det blir muligehter på Herbern neste vinter.

    3
    • opp

      Bjarne Drevland

      Heisann. Jeg var litt treig i trekkeren og mistet plassen min på Sollerudstranda, men fant en ledig plass i bobblehavna borte på LaSa. Noen som har noen erfaringer der borte?
      • opp

        Tobias Hatløy

        Tips til Killingen Sjøsenter

         

        1. Aldri avtal noko muntlig!

        2. Alt må vere sart på kvitt med signatur. Intet anna funka!